Sohbet sitesi, cinsel sohbet

Sohbet odalarında bir takım kişilerin maruz kaldığı durumlardan bahsetmek istiyoruz. Öncelikli olarak sitemiz islami kurallara uygun olarak yayın hizmetine devam etmektedir. Bu prensibi benimseyerek herkes bu siteye giriş yapmaktadır. Ancak diğer siteleri baz alırsak dikkat edilmesi gereken bazı hususların olduğu da bir gerçek arasında yer almaktadır. Bu hususlar aksine bakılırsa bayanları daha çok ilgilendirmektedir. Ne gibi durumlara maruz kalabilir ya da nasıl tedbir alabilirsiniz burada hep birlikte bu konulara bir çözüm getireceğiz. Tekrar ediyoruz, özellikle bayan sohbet severler, lütfen sizler daha dikkatli okuyunuz.

Cinsel Tacizlere Maruz Kalmamak

Öncelikli olarak sohbet odalarının 2 grup halinde ayrıldığını daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Sitemizi güncel olarak takip etmeyen ve bilmeyen kişiler için bunu bir kez daha tekrar etme gereksinimi duyuyoruz. Yazışmalı ve görüntülü olarak ikiye ayrılan bu sohbet odalarının hangilerini tercih edeceğiniz ilk etapta çok önemlidir. Hiç tanımadığınız birine karşı görüntülü sohbet açmak tamamen yanlış bir adım olacaktır. Bu kurala dikkat ederek öncelikle kişileri tanımalısınız. Tanımadğınız hiç bir kişiye karşı özverili olmamalı ve güvenmemelisiniz. Size kendini hem cins olarak tanıtan ve diyalog kurmaya çalışan kişiler olabileceği gibi karşı cinsten kişi çıkması ihtimali de yüksek bir ihtimaldir. İlk olarak kişilerle yazışmalı olarak sohbet ettikten sonra kendisinden sosyal medya hespalarına dair bir takım veriler isteyin. Hatta onun kendisi olduğunu tanımlamak için en son ne zaman ne paylaşmış bunlara dikkat edin. Gerekirse kendiniz de kişiye sosyal medya üzerinden mesaj atarak “sana ne attım haydi söyle” diyerek doğrulayabilirsiniz.

Bu hususlar başkta önceliğiniz olduğu takdirde cinsel tacizlere maruz kalma ihtimaliniz %50’nin altına düşecektir. Ayrıca kişiye bir sonraki gün için şu saate burada ol tekrar görüşelim diyeerek de sizleri ne kadar önemsediğini test edebilirsiniz. Bu durum gerekirse 1 haftayı bulsada kişiyle yazışmalı olarak sohbete devam etmelisiniz. Sohbet alanında yer alan çeşitli yazıları da okuyarak bu konularda nasıl daha çok bilgi sahibi olabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir