Sohbet Odaları

Sohbet odalarında en önemli hususlardan biri de dikkatli olmak olacaktır. Bir çok kişinin katıldığı bu platformlar herkese açık bir şekilde yayın hayatına devam etmektedir. Platformların amacı farklı türden ve ilden insanların bir araya gelerek sosyal bir ortam oluşturmak ve yeni dostluklara yelken açmak olsa da bu niyeti suistimal eden kişiler her alanda olduğu gibi ne yazık ki bu alanda da var olmaktadır. Burada gerçekten niyeti sohbet etmek isteyen kişilerin biraz daha dikkatli olması yeterli olabilecektir. Bu hususlara dikkat etmeyen kişilerin başlarına istenmedik olaylar gelmekte ve sohbet sitesi bu anlamda ciddi zarar görmekte ve itibarı sarsılmaktadır. Bu konulara mahal vermemek için elinizde var olan seçenekleri değerlendirebilir ve sohbet odalarının sağladığı imkanları avantaja çevirebilirsiniz. Dilerseniz kimliğini gizleyen art niyetli kişiler hakkında ne gibi bir yaptırım uygulayabilirsiniz bunlara değinelim.

Sohbet Odalarında Kimlik Gizlemek

Aslına bakarsanız bu işlem teknik olarak bizim sistemimizde sağlanmamaktadır. Kimlik gizlemekten kasıt ise siz sormanız halinde kimliğini sizlerle paylaşmayan ve gerçek adını dahil söylemeye çekinen insanlardan oluşmaktadır. Sizlerin tüm bilgileri doğru vermeniz dahilinde karşıdaki kişinin sizlere vermediği güven, sohbet odalarından alacağınız verimliliği doğrudan etkileyebilmektedir. Bu konuların en çok görüntülü sohbet odalarında meydana çıktığı görülmüştür. Yazışmalı sohbet platformunda kendini tanıtan kişilerin kameralı sohbet odalarında farklı bir şekilde göründüğünü söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu gibi durumları fark etmenizi geçtik, sezdiğiniz anda yetkililere bildirmeniz gerekmektedir. Gereken işlem aktif yönetim tarafından uygulanacak ve diğer insanlarında bu şekilde kandırılmalarına müsaade edilmeyecektir.

Dilerseniz Kendiniz de Engelleyebilirsiniz

Yine de her ihtimale karşı emin olmadan bir yaptırım uygulamak istemiyorsanız diğer olarak kişinin üzerin sağ tıklayarak engelle seçeneğine gelebilir ve kişinin sizlere her türlü erişimini kapatabilirsiniz. Ancak muhabbeti ilerletmiş ve farklı bir platforma taşıdıysanız şayet bu durumda sohbet odaları tarafından yapılabilecek her hangi bir yaptırım bulunmamaktadır. Sizlerde kimliğini gizleyen kişilere sizlerde gizli bilgilerinizi verirken 2 kez düşünmeli ve buna göre hareket etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir